Werkt je wachtwoord niet meer? Druk dan op wachtwoord vergeten.
Ervaar je technische problemen? help@papegaaienforum.nl
Hallo,
Wij zijn Mathieu en Selay, we hebben vorige week een 7 weken oud bonte boertje in huis gehaald.
We hebben de vogel 3x per dag met een spuit vogelpap gevoerd.
Gisteren hebbenw e hem vanuit zijn schoenendoos (waar hij even in zat) in de papagaaienkooi gezet (met zaagsel op de grond). Hij is daar zo te zien wel blij mee.
Hij leert al wat klimmen en oop een stok zitten (is nog wat onhandig).
Ik heb geprobeerd hem al wat vast eivoer te laten eten, en hij eet ook al een beetje zelf uit de voerbak. Dit is dus wel tussen zijn voertijden in en ik vraag me af of dat kwaad kan i.v.m. kropverzuring??
Of weet de vogel dat nu zelf wel of hij kan eten of niet?
Mag hij ook al wat fruit? Want hij knabbelt ook al wel soms graag aan een stuk komkommer of appel/peer.
Hij was de afgelopen tijd vaak wat agressief (en dat voor zon jong beestje). Het wordt al wel beter, maar ik hoop dat dat niet zo blijft. Het is alleen soms nadat je weer binnenkomt of zo, hij gaat dan in de verdediging, maar vals soms ook onverwacht aan nadat hij heeft zitten suffen op je buik of zo.
hopenlijk niet zijn karakter....
Maar goed, we hebben hem nog geen week en hij is nog naar 7 bijna 8 weken.
Bedankt voor enige tips!!
Groetjes,
Mathieu
Bonte boertje
Hallo Mathieu en Selay,
Ik heb wat vragen voor jullie:
Waar hebben jullie de bonte boer vandaan ?
Wat heb je voor voer zaden of pallets ?
Hoeveel pap krijgt hij per keer en per dag ?
Hij was de afgelopen tijd vaak wat agressief. Wat bedoel je hier mee.
Maar vals(valt) soms ook onverwacht aan nadat hij heeft zitten suffen op je buik of zo. Dat is niet vreemd z'n klein beestje moet ook bijna nog de hele dag slapen. Het is eten en slapen.
Dit is dus wel tussen zijn voertijden in en ik vraag me af of dat kwaad kan i.v.m. kropverzuring??
Of weet de vogel dat nu zelf wel of hij kan eten of niet? Ik heb geen idee.
Ik denk het niet. Rico heeft ook voer erbij gehad.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Hij is eigenlijk nog wat te klein voor in een papegaaienkooi.. Onze Rico (bonte boer). Zat tot 12 weken in een kleine kanariekooi op de bodem. Dit i .v.m. met de kracht van de poten.
Eivoer en fruit is goed hoor... Maar geef a.u.b. geen advocado ( is gif )
Groetjes Wilma
:senegal-papegaai:
:senegal-papegaai:
Hoi Wilma, Bedankt voor de reactie! Wat een schattig vogeltje hebben jullie, precies hetzelfde als de onze nu 🙂
Waar hebben jullie de bonte boer vandaan ?
We hebben hem gekocht bij mensen die zelf vogels hielden en kweekten maar ook verkochten van andere kwekers. Ik ben bij verschillende kwekers geweest hoor, maar we waren toch wat ongeduldig. De mensen waar heel vriendelijke en liefdevol naar de vogels.
Wat heb je voor voer zaden of pallets ?
Ik heb papvoeding meegekregen, dat los ik op in een beetje (gekookt en afgekoeld) water.
Hoeveel pap krijgt hij per keer en per dag ?
In het begin 1 spuit smorgens om 8 uur, dan 1 om 17h en nog 1 om 22:30h. Eigenlijk totdat de vogel aangaf dat hij vol zat (hij hapt dan niet meer naar de spuit?). Nu geef ik hem smorgens en savonds nog pap, maar dan met een lepeltje. Maar hij eet ook al uit zijn voerbak (eivoeding gemengd met wat nootjes en gedroogd visvoer, zo meegekregen ).
Hij was de afgelopen tijd vaak wat agressief. Wat bedoel je hier mee.
Nou, hij knort dan en kijkt boos en hapt met zijn snavel. Bijten doet hij niet echt, maar hij is wel een keer naar mijn hand komen kruipen en wilde bijten en ook 1x naar mijn vrouw haar gezicht toen hij op haar buik zat te slapen. Het gebeurt soms plotseling, hij eet en is lief, gaat suffen en wordt dan soms ineens wakker en agressief, maar ik denk dat het nog wat gewenning en angst is. Hij is nu 1 week bij ons. ik hoop dat het niet zijn karakter is zeg maar...:rolleyes:
Maar valt soms ook onverwacht aan nadat hij heeft zitten suffen op je buik of zo. Dat is niet vreemd z'n klein beestje moet ook bijna nog de hele dag slapen. Het is eten en slapen. Ja hij begint al wat meer te klimmen, knagen en fladderen!
Dit is dus wel tussen zijn voertijden in en ik vraag me af of dat kwaad kan i.v.m. kropverzuring??
Of weet de vogel dat nu zelf wel of hij kan eten of niet? Ik heb geen idee.
Ik denk het niet. Rico heeft ook voer erbij gehad.
Tja, hij eet al graag zelf uit de voerbak, dus ik denk dat ik hem anders allen 's avonds nog wat pap ga geven en verder zijn voerbak goed vol houd.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Hij is eigenlijk nog wat te klein voor in een papegaaienkooi.. Onze Rico (bonte boer). Zat tot 12 weken in een kleine kanariekooi op de bodem. Dit i .v.m. met de kracht van de poten.
Klopt, hij zat wat verloren en wilde alleen onder een handdoek kruipen en slapen, dus heb ik hem nu deze doos in zijn kooi gegeven, daar trekt hij zich graag in terug 🙂
Eivoer en fruit is goed hoor... Maar geef a.u.b. geen advocado ( is gif )
Klopt, dat weet ik al van onze Agapornis, we hebben altijd een agapornis gehad maar de laatste is een tijdje gelden helaas overleden.
Bedankt voor het meedenken en de tips! Hier nog een fotootje van (voorlopig heet hij) Kumo in zijn doos in zijn kooi.
Groetjes!!!!
Mathieu
Jonge Bonte Boer
Een tamme bonte boer is geen allemans vriend.
U zult gaan merken dat één persoon alles met hem/haar kan doen, terwijl hij/zij naar de ander minder vriendelijk is.
Laat niet merken dat u bang bent voor zijn snavel, maar pak die snavel zachtjes beet en praat tegen hem/haar.
Je moet het karakter goed leren kennen... iedere vogel, ieder mens heeft een ander karakter.
Dat duurt even...maar als jullie dat weten ga je er makkelijker mee om.
Over voeding heeft ieder zo zijn eigen mening.
Geef hem/haar ook als hij wat groter is verse wilgetakken...Bij ons zit hij nooit in zijn kooi, daar zit zelfs geen deurtje meer in, maar altijd op de stok op de opengeklapte bovenkant.
Dat is een wilgetak die ik steeds ververs...
Nico van 't Hoog
Bonte boer
Hallo Mathieu en Selay,
:senegal-papegaai:
Hallo Mathieu en Selay,
Wat goed dat jullie Kumo bij een kweker hebben gekocht. En wat een lief beestje en z'n doos. hahahah. Heel grappig. Dat is zijn plekje. Hou dit verlopig maar zo. en misschien vindt hij wel zo leuk dat je het kunt laten staan als huisje. Onze Ricokomt uit Tilburg bij een kweker vandaan. Maar met een tussen handel te tussen (dierenwinkel).
:senegal-papegaai:
[quote=nicohoog;166792]Een tamme bonte boer is geen allemans vriend.
U zult gaan merken dat één persoon alles met hem/haar kan doen, terwijl hij/zij naar de ander minder vriendelijk is.
Tja, dat weet ik wel al van onze Agapornissen. Sommige waren echt heel lief, andere weer wat ongeduldiger, nieuwsgieriger etc. De laatste agapornis was ook liever naar mij dan naar mijn vrouw. De bonte boer lijkt ook wat vriendelijker naar mij toe, nu al... (ik ben ook wel erg vriendelijk 😀 ).
Maar ik wil eigenlijk dat toch vooral mijn vroouw een goede band met het beestje krijgt. Ik voer hem dus eigenlijk niet meer maar laat alles mijn vrouw doen.
Ik hoop alleen dat deze Bonte boer een zachtaardig karakter heeft, maar ik heb al zo'n vermoeden dat hij best wel brutaal is en zeker een eigen willetje heeft...
Ik wil hem zelf een nieuwe kooi gaan bouwen, van hardhout (evt. met bootlak of lijnolie gelakt) en dik gaas (2x2 cm). Misschoen maak ik daar ook wel weer een gesloten huisje in waarin hij zich kan terugtrekken, waarom niet. ik hoop alleen dat hij die kooi niet meteen sloopt, zal hem zo sterk mogelijk maken met een grote deur erin en een balkonnetje en stokken bovenop om vrij te zitten.
Het idee is trouwens om hem toch te knippen. Ik heb al advies gekregen om daarmee te wachtten tot hij al kan vliegen en heeft leren landen.
Hij is gelukkig helemaal niet bang van onze handen en leert nu opstappen.
Groetjes,
Mathieu
